Bus icon Darmowa dostawa od 200zł
Zaloguj
Back to top icon Phone icon
NOWY PRODUKT

Kosmetyki naturalne

Naturalne, ręcznie tworzone mydełko o kwiatowym, harmonijnym zapachu róży marki Almara Soap

Sortowanie

Zmień
po nazwie malejąco po nazwie rosnąco po cenie malejąco po cenie rosnąco po producencie malejąco po producencie rosnąco
po producencie

Wyświetlaj na stronie produktów

15
15 30 60 90 120

 

W tej Kategorii znajdziecie naturalne hydrolaty i toniki.

Tonizacja jest często pomijanym, a niezwykle ważnym etapem w codziennej pielęgnacji naszej twarzy. Powinna odbywać się po wykonanym demakijażu (np. za pomocą płynu micelarnego) i po dokładnym oczyszczeniu twarzy (za pomocą środka myjącego i wody – żel, pianka, emulsja). Kosmetyki używane przez nas do mycia i oczyszczania twarzy zawierają substancje powierzchniowo czynne i mogą prowadzić do zmiany pH skóry z kwaśnego na zasadowy, co może powodować zaburzenie jej naturalnej bariery ochronnej. Uszkodzenie hydrolipidowej warstwy przyczynia się do pojawienia się chorobotwórczych patogenów na powierzchni skóry i pogorszenia jej kondycji.

Jeżeli do mycia twarzy stosujesz produkt, który posiada fizjologiczne pH (zbliżone do pH skóry), nie jest już konieczne przywracanie odpowiedniego odczynu skóry twarzy. Jednakże toniki i hydrolaty, dzięki zawartym w nich składnikom aktywnym mają szereg innych, dobroczynnych właściwości pielęgnujących Twoją skórę, o czym piszemy poniżej.

 

Z tonizacji płyną same korzyści:

 

Do tonizacji twarzy możesz używać toników, esencji tonizujących czy hydrolatów.

Hydrolaty, czyli inaczej wody kwiatowe lub ziołowe, powstałe w wyniku destylacji z parą wodną. Zawierają w swoim składzie zawiesiny olejków eterycznych i inne rozpuszczalne w wodzie, korzystne dla naszej skóry składniki. Hydrolaty możesz wykorzystać nie tylko do tonizacji twarzy, lecz także do włosów, do przygotowywania glinek i maseczek (zamiast wody), jako dodatek do kremów, czy też jako odświeżającą mgiełką (np. podczas podróży). Hydrolatem możecie spryskać twarz i pozostawić do wyschnięcia bądź nałożyć go na wacik kosmetyczny i przetrzeć skórę.

W naszej ofercie znajdziecie wiele naturalnych, pozbawionych konserwantów, czy dodatkowych składników hydrolatów m.in.:

Oprócz hydrolatów w Pure Harmony znajdziecie także naturalne toniki i esencje tonizujące.

Marki hydrolatów i toników: e-FIORE, Mawawo, Nowa Kosmetyka, Naturativ.

Koniecznie sprawdźcie, jakie naturalne produkty są w naszym asortymencie :)